پاورپوينت درياچه مازندران

مطالب دیگر:
📚بررسی نقش و جایگاه تقدس و تناسخ در معماری مذهبی📚بررسی و مطالعه عایق بر پایه رزینهای اکریلاتی و استایرنی و مقایسه آن با سایر عایقهای رطوبتی📚بررسی بیماری پيسي يا برص يا ويتيليگو و روزاسه و جوش غرور جواني (آكنه)📚دانلود طرح توجیهی تولید جعبه های مورد نیاز بسته بندي محصولات ، بسیار جامع📚بررسی زندگینامه و عقاید جابر بن حیان📚ماهيت وجايگاه حقوق تطبيقي و بررسی جايگاه حقوق تطبيقي و ضرورت بازنگري در آموزش آن📚بررسی نقش و اهمیت و تاثیرات جنگلها در پایداری محیط زیست📚بررسی پوشش گیاهی و جانوری جنگلهای آمازون📚ررسی مراحل بازرسي جوش و ویژگی ها و وظایف بازرسان جوش و جوشكاري و برش كاري با ليزر و پیچش در جوش📚بررسی فرآیندهای جوش قوس الکتریکی و جوشکاری با لیزر📚بررسی قوانین و اصول ورزش چوگان و تاریخچه آن📚بررسی حقوق زنان در قوانين اساسي و مدني کشور تركيه در زمینه های مختلف📚بررسی قضیه حكميت و تغيير مسير جنگ صفين و تاريخ اسلام📚بررسی زندگی و حيات خارج از جو زمين📚بررسی و مطالعه حيات وحش مازندران ، مناسب جهت ارائه تحقیق درسی📚بررسی ویژگی ها و خواص انواع و اقسام خاک رس📚بررسی آفت خرطوم كوتاه چغندرقند یا آفت خال سياه📚بررسی ویژگی های انتقال گرما و ضريب اصطكاك در يك لوله مدور مجهز به نوار مارپيچي براي جريان تك فاز📚بررسی تاریخچه خط و خوشنویسی📚بررسی گیاه شناسی خیار و خواص آن و کاشت خيار در گلخانه
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان پاورپوينت درياچه مازندران را مشاهده می نمایید.
پاورپوينت درياچه مازندران
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

پاورپوینت درياچه مازندران
دارای 16 اسلاید و با فرمت pptx و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد.

قسمتی ازمتن اسلایدها :
دریاچه مازندران بزرگ ترين درياچه جهان كه در اصطلاح آن را دريا مى نامند درياچه مازندران است.
اين درياچه از درياچه سوپريور كه دومين درياچه بزرگ دنيا است ۵ برابر وسيع تر است و عمق آن از شمال به جنوب افزايش مى يابد.
عمق اين درياچه در ناحيه شمالى به طور متوسط كمتر از ۱۰ متر، در بخش ميانى بين ۱۸۰ تا ۷۸۸ متر و در بخش جنوبى كه آب هاى ساحلى ايران را تشكيل مى دهد به ۹۶۰ تا ۱۰۰۰ متر مى رسد.
تا عمق ۱۰۲۵ مترى نيز در ناحيه جنوبى اين درياچه گزارش شده است .
جهت جريان آب اين درياچه از سمت شمال غرب به جنوب شرق است.
همين جهت جريان و عمق زياد آب در سواحل ايران كه باعث كندى حركت جريان مى شود منجر به تجمع انواع آلودگى هاى اين درياچه در سواحل ايران به ميزانى بيش از سواحل ساير كشورها مى شود درياى مازندران دريايى بسته است و خروجى عمده اى جز تبخير ندارد.
در اين گونه محيط هاى آبى بسته اهميت كنترل آلودگى ها به مراتب بيش از منابع آبى است كه جريان خروجى ديگرى به جز تبخير نيز دارند.
آمار نشان مى دهد كه نزولات جوى در سال هاى اخير روى درياى مازندران ۵۰ ميلى متر افزايش داشته و تبخير از سطح آن حدود ۴۰ ميلى متر كاهش داشته است.
با توجه به حساسيت سطح آب درياى مازندران نسبت به تبخير و بارندگى شايد يكى از دلايل افزايش سطح آب درياى مازندران نيز همين پديده باشد .
درياچه مازندران توسط ۵ كشور ساحلى احاطه شده است.
اين كشورها از نظر موقعيت جغرافيايى بين اروپا و آسيا واقع شده و همين امر موقعيت ترابرى ويژه اى براى درياى مازندران به وجود آورده است ايران نيز در اطراف منطقه انزلى و به مقدار كمتر در قسمت هاى شرقى فلات قاره ۱۸ حوزه نفتى شناسايى كرده است اما شرايط بهره بردارى از اين حوزه هاى نفتى بسيار دشوار است.
اين دريا، محيط زيست گرانبها ترين ماهى هاى دنيا است.
در بخش جنوبى درياى مازندران و رودخانه هايى كه به آن مى ريزند يعنى سواحل مربوط به ايران ۷۸ گونه و زيرگونه ماهى يافت مى شود.
مطالعات انجام شده، عواملى نظير آلودگى هاى وارده به درياى مازندران از طريق رودخانه هايى كه از سمت خشكى به دريا جريان دارند را يكى از علل آلودگى اين دريا و كاهش ماهيان شيلاتى مى دانند.
رود ولگا و رودخانه هاى غرب آن كه از جمهورى آذربايجان سرچشمه مى گيرند موجب هشتاد درصد از آلودگى هاى اين دريا است.
از ديگر عوامل آلودگى درياى مازندران كه عمدتاً منشاء دريايى دارد، عمليات بهره بردارى و اكتشاف منابع نفت و گاز است.
سالانه پانزده هزار تن نفت فقط از حوضچه هاى نفتى جمهورى آذربايجان وارد اين درياچه مى شود صيد بى رويه، رشد بى رويه شيوه صيادى دام گستر در بعد از انقلاب، تخريب تالاب هاى منطقه، تخريب محيط طبيعى رودخانه هاى محل تخم ريزى ماهيان در اثر اجراى طرح هاى بدون ارزيابى زيست محيطى و نيز آلودگى هاى وارده از جانب خشكى به دريا را مى توان ذكر كرد.
همه عوامل فوق موجب شده است كه ميزان صيد هفتصدهزار تن در سال ۱۳۱۲ به پانصد هزار تن در حال حاضر برسد .
كيفيت آب مناطق ساحلى در اندازه گيرى هاى انجام شده از ناپاك تا شديداً آلوده متغير است.
در ۲۳ منطقه كه اندازه گيرى در آنها انجام شده است،

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود