پاورپوينت حوزه های آبریز و خصوصیات آنها

مطالب دیگر:
🔑دانلود کارورزی ۳ کنش پژوهی،( علوم تربیتی گرایش پیش دبستانی ودبستانی) .🔑دانلود شرح وظایف کلی شورای دانش آموزی مدارس .🔑دانلود کارورزی 3(کنش پژوهی) حل مشکلات تدریس .🔑دانلود طراحی یک واحد یادگیری درس تقویم مطالعات چهارم درس بیست و یکم .🔑دانلود طرح درس سالانه مطالعات اجتماعی پایه سوم .🔑دانلود تحلیل محتوای کتاب علوم دوم ابتدایی .🔑دانلود تحلیل محتوای کتاب علوم اول ابتدایی .🔑دانلود تحقیق در مورد قرآن و بهداشت و روان .🔑دانلود طراحی فعالیت یادگیری کارورزی2علوم تربیتی .🔑دانلود کارورزی(گزارش فیزیکی،روابط انسانی،آموزشی ،ساختار سازمانی) .🔑دانلود کارورزی 3 .🔑دانلود ارایه گزارش نهایی از کارورزی .🔑دانلود درس پژوهی ریاضی پنجم ابتدایی مفهوم حجم .🔑دانلود کنش پژوهی با موضوع استرس .🔑دانلود کارورزی 3 ( کنش پژوهی ) دبیری فیزیک .🔑دانلود کنش پژوهی کارورزی 3 پایه دوم انسانی .🔑دانلود تحقیق درمورد دانشمندان(گالیله،نیوتن،احمدی روشن و...) .🔑دانلود گزارش انسانی واداری دبستان .🔑دانلود گزارش (روایتی) از موقعیت عاطفی روانی مدرسه .🔑دانلود گزارش پایانی (پژوهش روایتی) .
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان پاورپوينت حوزه های آبریز و خصوصیات آنها را مشاهده می نمایید.
پاورپوينت حوزه های آبریز و خصوصیات آنها
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

پاورپوینت حوزه های آبریز و خصوصیات آنها
دارای 28 اسلاید و با فرمت pptx و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد.

قسمتی ازمتن اسلایدها :
حوزه های آبریز و خصوصیات آنها زیر نظر استاد ارجمند:
جناب آقای مهندس حاتمی
دانشجو:
رضا احمدی
یک حوضه آبریز به مساحتی از زمین گفته می شود که اطراف آن را ارتفاعات در برگرفته و لذا رواناب حاصله از بارندگی روی این سطح در پست ترین نقطه آن تمرکز پیدا کرده و از نقطه ای که پایین ترین ارتفاع را دارا می باشد از حوضه خارج می گردد.
هر حوضه آبریز از مجموعه زیادی زیر حوضچه تشکیل شده و زیر حوضه ها نیز بنوبه خود به واحدهای کوچک تقسیم می شوند. حوزه های آبریز و خصوصیات آنها نقطه A پست ترین نقطه ای است که رواناب حاصله از بارندگیهایی که روی حوضه می بارند به آنجا هدایت می شود.داخل این حوضه یک دره مرکزی یا رودخانه اصلی وجود دارد که با خط سیاه درشت رسم شده و رواناب از دو طرف در محلهای B،C و ...به داخل آن تخلیه می شود.
حوزه های آبریز و خصوصیات آنها مثلاً نقطه H که در داخل حوضه قرار گرفته است فقط رواناب قسمتی از حوضه را که با هاشور مشخص شده است دریافت می دارد.به این قسمت از حوضه که خود یک بخش جداگانه بوده و با رودخانه اصلی در نقطه اصلی در نقطه H ارتباط پیدا می کند زیر حوضه (Sub-basin) گفته می شود. حوزه های آبریز و خصوصیات آنها رودخانه ای که تمامی رواناب ازسر حوضه ها به آن می ریزد به نام زه کش اصلی یا رودخانه اصلی نامیده می شود.
قسمتهای اولیه رودخانه اصلی را سراب (upstream) و قسمتهای انتهایی آن را پایاب (downstream) می نامند.اگر در جهت حرکت آب طوری بایستیم که صورت ما به طرف پایاب باشد دست راست را ساحل یا جناح راست رودخانه و سمت چپ را ساحل چپ یا جناح چپ رودخانه گویند.
حوزه های آبریز و خصوصیات آنها شبکه رودخانه
شبکه رودخانه به مجموعه آبراهه هایی گفته می شود که در سطح حوضه عمل تخلیه رواناب را انجام می دهند.برخی از این آبراهه ها به صورت رودخانه های دائم،برخی به صورت فصلی و بعضی دیگر مسیلهایی هستند که فقط در هنگام بارندگی ممکن است آب در آنها جاری باشد.
حوزه های آبریز و خصوصیات آنها حوزه های آبریز و خصوصیات آنها اگر مجموع طول تمام رودخانه ها و آبراهه های حوضه اندازه گیری و بر مساحت حوضه تقسیم شود عدد به دست آمده که معمولاً بر حسب کیلومتر در هر کیلومتر مربع (km/km2)توصیف می شود،تراکم شبکه رودخانه های حوضه نامیده می شود.

=طول هر یک از آبراهه های حوضه،اعم از رودخانه های دائم و خشک رودها،بر حسب km
A = مساحت حوضه بر حسب km2
=تراکم شبکه رودخانه های حوضه بر حسب km/ km2
سرشاخه هر آبراهه را که از ارتفاعات شروع می شود رودخانه رده یک گویند.از اتصال حداقل دو رودخانه رده 1 رودخانه رده 2 بوجود می آید.رودخانه رده 2 زمانی به رودخانه رده 3 تبدیل می شود که حداقل یک
رودخانه رده 2 دیگر به آن بپیوندد.از اتصال دو یا
چند رودخانه رده 3 رودخانه رده 4 و الخ تشکیل
می شود.
حوزه های آبریز و خصوصیات آنها اگر در حوضه ای n1 ، n2 ، n3 ... و ni به ترتیب تعداد رودخانه های رده 1 ، 2 ، 3، ...وi باشد بر حسب تعریف نسبت انشعاب رودخانه های این حوضه برابر است با:
BR= نسبت انشعاب رودخانه ها در حوضه و i= شماره رده رودخانه اصلی حوضه می باشد.

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود