پاورپوينت چهار زبان برنامه نويسي

مطالب دیگر:
📃پست مدرنیسم📃لعاب و سفال و رنگ آمیزی آن📃تئاتر مدرن📃طراحی سیستم كتابخانه📃طراحی سایت پروژه های دانشجویی📃روانشناسی کار📃طراحی سایت اخبار📃گزارش کارآموزی پست ملک (مشهد)📃روانشناسی پول📃ECU چیست؟📃دانشکده هنر و معماری📃پاورپوینت علل خرابی و روش های ترمیم پل ها📃معماری های مفهومی📃والتر گرویوس و بسط معماری در آلمان📃باغ های ایرانی (ورد + پاورپوینت)📃احیا و حفاظت از بافت‌های با ارزش تاریخی📃شهر الكترونیك📃شبکه های بیسیم📃شبکه لینوکس با ویندوز📃پاورپوینت آبدزک
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان پاورپوينت چهار زبان برنامه نويسي را مشاهده می نمایید.
پاورپوينت چهار زبان برنامه نويسي
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

پاورپوینت چهار زبان برنامه نويسي
دارای 14 اسلاید و با فرمت pptx و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد.

قسمتی ازمتن اسلایدها :
بسم الله الرحمن الرحیم چهار زبان برنامه نویسی زبان BASIC زبان برنامه نویسی BASIC زبان ساده ای است که میتوان با استفاده از ان به راحتی با یک میکروکامپوتر ارتباط برقرار کرد .
در یک برنامه ی BASIC هر خط برنامه دستورالعملی که از یک شماره ی خط .یک واژه ی اصلی (KEY WORD ) یا فعل BASIC و یک پیکره ساخته شده است .
در مثال ساده ای از یک برنامه نویسی BASIC دیده می شود : REM THIS IS A SAMPL PROGR 10 20 LEF A=50 30 PRINT A ---- -------- ------------------------------------- پیکره واژه ی اصلی شماره هر خط میتواند شامل حداکثر 255 (CHARACTER ) داشته باشد.
شماره خط یک شماره خط عدد صحیحی است که به طور متعارف در محدودۀ عدد 1 تا یک رقمی قرار می گیرد .مقادیر بالای محدوده بستگی به کامپوتر مورد استفاده دارد . شماره خط ترتیب اجرای د ستورالعمل توسط کامپوتر را در سلسله مراتب دستورالعمل های برنامه موجود در حافظه مشخص می کند .
کامپوتر در نخستین مرحله اجرای دستورالعمل ها ،دستورالعل دارای کوچک ترین شماره خط را اجرا می کند و سپس دستورالعل بعدی با شماره خط بزرگ تر را اجرا می نماید .
بنابراین ترتیب اجرای دستورالعمل ها توسط کامپوتر از خط دارای کوچک ترین شماره خط به سمت خطوط دارای شماره های بزرگ تر است .
در برنامه نمونه فوق ترتیب اجرای دستورالعمل ها چنین است که ابتدا خط 10 و سپس خطوط 20 و 40 اجرا می شود.
واژه ی اصلی یا فعل BASIC واژه ی اصلی یا فعل های BASIC واژه هایی هستند که کامپوتر قادر به درک انها بوده و متعاقبا“ اعمال مربوطه را انجام می دهد .
عمده ترین واژه های اصلی BASIC به شرح زیر می باشد : DATA ON…GOSUB DEFFN ON…GOTO DIM PRINT END PRINT TAB FOR /NEXT PRINT USING GOSUB READ GOTO REM IF…THEM RESTOR INPUT RETURN LET STOP پیکره ی دستورالعمل BASIC بسته به نوع واژه ی اصلی مورد استفاده در یک دستورالعمل پیکره ی دستورالعمل هز یک جز یا بیش هز یکی از اجزای زیر ساخته می شود : (a)ثابت ها (constants ) (b)متغییر ها (variables) (c)جمله ها ریاضی .
زبان جاوا جاوا باید واحد برنامه نویسی جهانی قرن بیست و یکم دانست که در شرکت (میکرو سیستم ) را توسط تیمی از برنامه نویسان به سرپرستی جیمز گاسلینگ کانادایی در سال 1995 جاواتغییر نام یافت و در اختیار عموم قرار گرفت .

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود